СУРАКАРТА

Коли виникла гра Surakarta і як в неї грати? Ця сторінка містить відповіді на всі питання щодо цієї екзотичної гри.

Суракарта – це маловідома індонезійська стратегічна гра на двох учасників. Свою назву настільна гра отримала на честь стародавнього міста Суракарта в Центральній Яві. Через свою легкість гра викликає не аби яке захоплення.

Вперше, ця гра з’явилася під назвою Permainan, але згодом слово стало архаїчним та використовується лише серед корінних індонезійців. У місті Ява ця гра більш відома як Дам-Даман.

Свою сучасну назву Суракарта отримала у 1970 році, коли вперше була опублікована у Франції як “Surakarta”. Існує також і альтернативна назва – “Каруселі”. Саме так її назвав Сід Саксон у своїй книзі “The Book of Classic Board Games”.

Українська версія Суракарти, на відміну від оригіналу, має спеціальні отвори під фішки.

Правила гри у Суракарту

Гравці ходять по черзі. Спочатку гравці виставляють по 12 своїх каменів на свої точки. Існують два типи ходів – звичайне переміщення каменя на сусідню вільну точку (по вертикалі, горизонталі або діагоналі, причому як вперед, так і назад), та особливий хід, що збиває.

Для збивання каменя супротивника треба перемістити камінь на одну з кругових ліній, далі він переміщується по траекторії кругової лінії та її продовженню, поки не зустріне камінь супротивника. Збивання не є обов’язковим ходом. Для збивання камінь може пройти через одну кругову лінію, а може і через декілька.

Виграє той, хто збив усі камені супротивника. Тривалість партії зазвичай складає 10-30 хв., вік гравців від 5 років.