СОЛІТЕР

Де і коли винайшли одну з найцікавіших ігор на одного гравця, а також як грати в Солітер? Відповіді на ці питання читайте нижче.

Солітер – це настільна гра для одного гравця, в яких переставляються кілочки на дошці з отворами. Деякі комплекти використовують кульки і дошки з виїмками. У США гра має назву Peg Solitaire, а назва Солітер відноситься до пасьянсу. У Великобританії гра відома під ім’ям Пасьянс, а карткова гра називається Patience . У деяких місцях, зокрема, в Індії, гра носить назву Brainvita.

Вперце про цю гру заговорили при дворі Людовика XIV в 1697. Цим роком позначена гравюра Клода Огюста Бере Анна де Роан Шабо, принцеса де Субіз, на якій зображена принцеса, яка грає в солітер. У серпні 1 697 у французькому літературному журналі Mercure Galant було надруковано опис дошки, правила і приклади завдань. Це перша відома згадка гри у пресі.

У стандартній грі все поле заповнюється кілочками, за винятком центрального отвору. Мета гри – звільнити всю дошку від кілочок, залишивши останній кілочок в центрі дошки.

Правила гри у Солітер

Солітер – це китайські шашки для одного гравця. Мета гри – видалити якомога більше шашок з поля. В ідеальному випадку – залишити тільки одну шашку.

Ходити можна тільки стрибками, переступаючи через одну шашку по вертикалі, горизонталі або діагоналі. При цьому шашка, яку переступили, віддаляється з дошки. Потрібно видалити з дошки якомога більше шашок. При цьому рухати шашку на сусіднє поле не можна, можна тільки переступати.