ШАШКИ НА ЧОТИРЬОХ

Рідкісна стратегічна гра створена за правилами звичайних шашок

Комплектація:

  • дошка для гри дерев’яна 20×20 см;
  • набір скляних шашок чотирьох кольорів;
  • інструкція.

Шашки на чотирьох граються за правилами звичайних шашок, але цікаво, що грати потрібно вчотирьох!

У кожного гравця 6 шашок, початок гри як на фото.

Гравці роблять ходи по черзі, за годинниковою стрілкою. Перший хід визначається жеребом. З метою запобігання плутанини в черговості, кути дошки позначені чотирма порами доби: ніч, ранок, день і вечір. І скажімо, якщо чорні атакують білих, ті не можуть їм негайно відповісти: адже після ранку настає день, а не ніч. Атакувати (бити) і відповідати на атаки можна в будь-якому напрямку, але черговість ходів передається тільки за годинниковою стрілкою.

Шашки кожного гравця рухаються в протилежний кут дошки за звичайними правилами – на одну клітку вперед. Назад шашки не ходять.

Мета – виграш партії відразу у трьох суперників методом зняття їх шашок з дошки. Кожен гравець грає сам за себе (можлива і парна гра).
Перетворення в дамку відбувається в єдиній для кожного гравця клітці – в протилежному кутку дошки. Перетворення відбувається за правилами міжнародних шашок, то є проста шашка, проскакує під час удару кутову клітку дошки, дамкою стає, а шашка, що стала дамкою, отримує право ходу тільки з наступного ходу.

Бій проводиться за звичайними правилами – методом їх перестрибування в будь-якому напрямку, з тією лише різницею, що в Невських шашках одним ударом можна зняти шашки відразу двох або трьох суперників.